Найважливіше у нинішній складний час пам'ятати про тих, хто не задумуючись віддав своє життя заради миру та спокою України. Саме тому у селі Токарів Новоград-Волинського району щорічно проводиться шаховий турнір. Цей рік не став винятком. Тож у суботу, 22 лютого, відбувся 15 ювілейний турнір з шашок-64 присвячений Дню пам'яті Героїв Небесної Сотні.

Уперше він був організований у 2006 році з ініціативи вчителів Токарівської ЗОШ І-ІІІ ступенів — Юрієм Чижевським та Федором Букацьким. Спочатку турнір присвячували до різних подій, а останні роки зважаючи на події, його вирішили перейменувати й присвятити Дню пам'яті Героїв Небесної Сотні. Основними спонсорами заходу стали сільський голова Лілія Бойко, ПСП «Граніт», ПАТ «Новоград-Волинський хлібозавод», місцевий магазин «Крамниця».

Цьогорічний ювілейний турнір складався з двох частин. Перша – гра між школярами Токарівської ЗОШ, а друга – серед усіх охочих.

На турнір прибуло 7 команд, які поставили собі за мету – здобути першість та довести свої професіональні навички. Серед гравців були чемпіон світу з шахів серед людей з обмеженими можливостями Олександр Гонгальський, Голова федерації по шашках в Житомирській області Віктор Ішков, КМС з шахів Віталій Тарасов, Віктор Ященко та багато достойних спортсменів-шахістів, яку неодноразово беруть участь кожного року в цьому турнірі та здобувають призові місця.

Один з щорічних шахістів Анатолій Скаковський говорить: «Цього року турнірнабагато запекліший, ніж у будь-який інший рік. Щоразу приїжджають все більш досвідчені гравці. Але від цього адреналін до гри тільки посилюється та зароджуєшалене бажання вибороти перемогу»

Після запеклих протистоянь на шахових дошках результати були наступними:

• ІІІ місце – команда в складі Віталія Тарасова, Анатолія Лепського, Тетяни Наумової;

• ІІ місце – команда в складі Віктора Ященка, Анастасії Ященко, Сергія Ященка;

• І місце – команда в складі Олександра Гонгальського, Анни Цьох, Віктора Ішкова

Під час завершення турніру чемпіон світу серед людей з обмеженими можливостями пан Олександр сказав, що дуже здивований рівнем організації турніру в селі, а також тим, що на ньому було фінансове нагородження. Адже таких турнірів нині дуже мало.

Змагання шахістів завершилося спільним переглядом фото та відео, що були зроблені в минулі роки. Адже багато з учасників приїжджають на цей турнір щороку. Таким невичерпним позитивом закінчився 15 щорічний турнір з шахів

Інна Жур